Lifestyle

Święta z Netflixem – świąteczne komedie romantyczne na kanale Netflix

Święta Bożego Narodzenia za pasem, a wraz z nim wzrasta nasza potrzeba na pełne świątecznej atmosfery i zakończone happy endem świąteczne filmy. Jeśli macie wykupiony abonament na platformie Netflix macie spory wybór świątecznych filmów. W tym artykule znajdziecie krótkie recenzje świątecznych komedii romantycznych Netflixa wraz z moją ich oceną wg poniższej skali.

* stracony czas // ** da się oglądać // *** całkiem niezłe, jak na świąteczną komedię romantyczną // **** można oglądać co roku

W każdym z nich znajdziecie świąteczny klimat, sporo romansu, trochę komedii [większość komedii romantycznych jest bardziej romantyczna niż komediowa]. Będą zagubione bohaterki, które może właśnie przeszły wielką zmianę w życiu, albo skupiają się na tym, na czym nie powinny.  Są bohaterowie, którzy pomagają bohaterkom odkryć co w życiu jest naprawdę ważne. Ciekawe, że w żadnym z tych filmów role się nie odwracają. Jest odkrywanie swojego powołania, są ciepli i przyjaźni ludzie. Jednym słowem, w tych filmach znajdziecie wszystko co potrzebne, żeby się wprowadzić w świąteczny nastrój.

ZAPRASZAM

Tytuły oryginalne są podlinkowane do filmów w serwisie.

ŚWIĄTECZNY ZAMEK

Autorka bestsellerów kończy serię książek w sposób, który zdaje się nie podobać większości jej fanów. Nie wytrzymuje presji krytyki i powoduje skandal, przed którym ucieka do Szkocji, do miejsca – zamku – w którym wychowywał się jej ojciec. Na miejscu zakochuje się w zamku, który okazuje się być na sprzedaż, oraz popada w konflikt z jego obecnym właścicielem.

Uroczy klimat angielskich świąt ze świątecznym przyjęciem, małomiasteczkowym pubem i przekrojem cudownie ekscentrycznych bohaterów.

WIECZNY SINGIEL

Peter, nazywany w rodzinie wiecznym singlem, prosi swojego najlepszego przyjaciela, żeby pojechał z nim do domu na święta i udawał jego chłopaka. Na miejscu okazuje się, że mama Petera umówiła go już na randkę w ciemno.

Bardzo przyjemna, ciepła komedia romantyczna.

ZAMIANA Z KSIĘŻNICZKĄ I ZAMIANA Z KSIĘŻNICZKĄ 2 i 3

Vanessa Hudgens w podwójnej, a w drugiej części nawet potrójnej, roli gra Stacy DeNovo, cukierniczkę z Chicago, która biorąc udział w konkursie na najlepszy świąteczny tort w kraju zwanym Belgravią, poznaje swoją sobowtórkę – księżną Montenaro, Margaret Delacourt. Nie zdradzę niczego, czego nie sugeruje tytuł gdy napiszę, że obie panie postanawiają się zamienić rolami. Stacy przez dwa dni zajmie miejsce Margaret w pałacu, a ta zazna życia zwykłej dziewczyny, którego jest ciekawa. Obu uda się w ciągu tych dwóch dni zakochać z wzajemnością co jest lekko nieprawdopodobne, ale są tacy, którzy twierdzą, że miłość od pierwszego wejrzenia istnieje. W role amantów wcielają się Kevin Richards i Sam Palladio.

W części drugiej Stacy – teraz już księżniczka – ponownie spotyka się ze swoją sobowtórką w Montenaro, gdzie Margaret ma zostać koronowana na królową. Na koronację zaciąga ze sobą swojego przyjaciela, Nicka [Kevin Richards], który od wydarzeń z poprzedniej części zdążył się z Margaret prawie zaręczyć i rozstać. Dziewczyny ponownie zamieniają się rolami, gdy okazuje się, że jest to jedyny sposób żeby Nick i Margaret spędzili ze sobą trochę czasu. W tej części pojawia się kuzynka Margaret, która upodabnia się do niej, żeby zrealizować swój niecny plan i zrobić trochę zamieszania. Ale nie martwcie się – jak to w komedii romantycznej na końcu mamy happy end i wszyscy mają za zadanie żyć długo i szczęśliwie.

Na koronacji Margaret pojawia się inna książęca para z Netflixa – Amber i Richard znani z trylogii…

Część trzecia to ponownie aż trzy postacie grane przez Vanessę Hudgens, chociaż tak naprawdę jest ich więcej bo gra Margaret, Stacy, Fionę, Margaret udającą Fione i Stacy udającą Fionę i każda z tych postaci jest inna 🙂 Akcja zbudowana jest wokół próby odbicia bezcennego papieskiego artefaktu.

ŚWIĄTECZNY KSIĄŻĘ

W części pierwszej spotykamy Amber Moore, dziennikarkę, która zostaje wysłana do Aldovii z zadaniem znalezienia dowodów na to, że książę Richard, który ma zostać królem jest lekkoduchem i kobieciarzem, który zupełnie nie nadaje się do pełnienia roli głowy państwa. Wzięta za nową amerykańską guwernantkę młodej księżniczki, siostry Richarda, wprowadza się do pałacu i… zdobywa sympatię wszystkich i zakochuje się w księciu, którego wizerunek w mediach okazuje się daleki od prawdy.

W kolejnych częściach towarzyszymy parze w przygotowaniach do ślubu i oczekiwaniu na królewskiego pierworodnego.

ŚWIĘTA NA ALASCE

Poukładana młoda kobieta z planem, która ląduje na Alasce, poznaje przystojnego faceta, zakochuje się – w facecie, miejscu i społeczności, odkrywa, że praca to nie wszystko i zmienia całe swoje życie. 

Film podobny do „My Christmas Inn”. W obu kluczowa dla rozwoju wątku romantycznego scena rozgrywa się podczas nocnego pikniku w widokiem na zorzę polarną. Jednak “Święta na Alasce” są zdecydowanie dziwniejsze i moim zdaniem mniej udane niż “My Christmas Inn” i ciężko mi zrozumieć, dlaczego Netflix zachował ten film, a zrezygnował z lepszego.

Bohaterką jest młoda lekarka Lauren, miasteczko to Garland, a przystojny nieznajomy to Andy.

ŚWIĄTECZNY SPADEK

Ellen, dziedziczka fortuny i przyszła prezeska rodzinnej firmy jest rozpieszczoną młodą kobietą, bohaterką tabloidów i imprezowiczką. Tuż przed świętami ojciec wysyła ją do Snow Falls, miasteczka, z którego pochodzi i w którym mieszka jego wspólnik z misją dostarczenia świątecznego listu. Ellen musi jechać incognito a cały jej budżet to sto dolarów. Na miejscu okazuje się, że Zick, wspólnik ojca, któremu ma przekazać list tylko i wyłącznie do rąk własnych, wyjechał i nie ma się z nim jak skontaktować. Ellen zostaje więc w Snow Falls, pomaga w pensjonacie, w którym nocuje, żeby zarobić na na nocleg i uczy się przy okazji paru rzeczy o pomaganiu, odpowiedzialności i życiu. Oczywiście jest też chłopak, w którym się zakochuje.

ŚWIĄTECZNY RYCERZ

Sir Cole, aby zostać prawdziwym rycerzem musi wypełnić misję. W tym celu zostaje przeniesiony ze średniowiecznej Anglii do Stanów Zjednoczonych do roku 2019. Spotyka tam Brooke, która pomaga mu w zrozumieniu jaką misję ma wypełnić. Współczesna dziewczyna i średniowieczny rycerz zakochują się w sobie, jednak on musi wrócić do swojego świata.

To kolejny film, w którym można znaleźć nawiązania do innych produkcji Netflixa. Kiedy Brooke z siostrzenicą i siostrą, Madison, ubierają choinkę, Madison pokazuje córce jedną z ozdób i mówi, że jej rodzice przywieźli ją z wycieczki do Aldovii. Natomiast Cole, pierwszej nocy w 2019 roku ogląda w TV netflixowski film “Upalne święta”.

ŚWIĘTA Z WIDOKIEM

Managerka restauracji i gwiazda programu kulinarnego wśród ośnieżonych szczytów narciarskiego kurortu i pięknego jedzenia [podobno smacznego, ale tego przez ekran się nie potwierdzi]. 

RANDKI OD ŚWIĘTA

“Randki od święta” to świąteczna wersja historii znanej chociażby z “To tylko seks” z Milą Kunis i Justinem Timberlakiem.

UPALNE ŚWIĘTA

„Upalne święta” to pozycja trochę inna od pozostałych między innymi z powodu scenerii oraz średniej wieku bohaterów. 

Po wysłaniu syna na studia Kate planuje dla swojego męża niespodziankę w postaci drugiego miesiąca poślubnego w Zambii. Nie wie niestety, że mąż też ma dla niej niespodziankę – chce się rozstać. W efekcie Kate ląduje w Afryce sama. Rob Lowe gra tu rolę bohatera romantycznego [no, średnio romantycznego], a akcja w większości dzieje się w schronisku dla osieroconych słoniątek. 

THE HOLIDAY

Doskonała świąteczna komedia romantyczna ze świetną obsadą. Cameron Diaz i Kate Winslet – jedna jako Angielka, druga jako Amerykanka, rozczarowane swoim życiem miłosnym zamieniają się na święta domami i znajdują miłość swojego życia. Jude Law i Jack Black grają ich wybranków i również robią to świetnie. Jest romantycznie, jest zabawnie – klasyka gatunku.

LAST CHRISTMAS

Świąteczna komedia romantyczna z piosenkami Wham i Georga Michaela w tle. Super postaci, świetny pomysł na fabułę, zakończenie, którego nikt się chyba nie jest w stanie domyślić. Jest bardzo zabawnie, jest bardzo wzruszająco, z pazurem, ciepło – wspaniały film świąteczny.

MIŁOSNA PUŁAPKA

Nina Dobrev, gra dziennikarkę, która nie ma szczęścia w miłości do czasu, gdy na portalu randkowym poznaje faceta idealnego. Postanawia zrobić coś szalonego [nie możesz spodziewać się innych efektów, jeśli cały czas postępujesz tak samo] i pojechać do niego na święta. Na drugim końcu kraju, okazuje się, że facet wygląda zupełnie inaczej, niż na zdjęciach – co oczywiście przysłania całą resztę, ale… Zobaczcie sami dlaczego spędzają ze sobą jednak trochę czasu i co uda im się jeszcze namieszać 🙂

Zgrzytał mi tutaj trochę dobór aktorów do głównych ról. Nina, chociaż śliczna z niej dziewczyna wyglądała bardziej na młodą ciotkę, niż dziewczynę Jimmiego O. Yanga. Raczej tego drugi raz nie włączę, ale przyjemnie się oglądało przy robieniu świątecznych ozdób.

WIGILIJNE WESELE

Wiadomo, z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach, a nie pracuje. A jeśli jeszcze, realizuje się dla rodziny projekt, który może zaprzepaścić lub stworzyć karierę to czas zaparzyć melisę. Dużo melisy. Dodajmy do tego przeszkadzającego w projekcie prywatnego detektywa i mamy świąteczną komedię romantyczną – w tym wypadku niestety bardzo średnią.

PREZENTY Z NIEBA

Jak twarde jest serce polityka? Jak wytrzymałe na uroki pewnego pilota jest serce asystentki pani kongresmen? Nietypowe święta na rajskiej wyspie i prezenty zrzucane z samolotów marynarki zamiast sań Mikołaja.

ŚWIĄTECZNY KALENDARZ

Sympatyczna fotografka bez wiary w siebie dostaje interesujący prezent – magiczny kalendarz adwentowy, który kiedyś należał do jej babci. Codziennie otwierają się w nim jedne drzwiczki, a w środku znajduje się przedmiot, który przepowiada wydarzenia nadchodzącego dnia. Czy kalendarz pomoże jej znaleźć miłość i odwagę by podążyć za swoimi marzeniami?

HISTORIA KOPCIUSZKA. ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIE

Kolejna wariacja na temat biednej sieroty, złej macochy i księcia. Komedia romantyczna raczej dla nastolatek.

W ŚNIEŻNĄ NOC

„W Wigilię nad małe miasteczko nadciąga burza śnieżna, która wywraca do góry nogami przyjaźnie, życie uczuciowe oraz przyszłość grupki licealistów.”

O PÓŁNOCY W MAGNOLII

Maggie i Jack wspólnie prowadzą audycję radiową i od lat się przyjaźnią. Aby wypromować swój program, udają przed swoimi rodzinami i słuchaczami, że są parą.

POZOSTAŁE ŚWIĄTECZNE KOMEDIE ROMANTYCZNE NETFLIXA

A WISH FOR CHRISTMAS – * – 2016 – DO 15 GRUDNIA 2021