Lifestyle

Święta z Netflixem – świąteczne komedie romantyczne na kanale Netflix

Święta Bożego Narodzenia za pasem, a wraz z nim wzrasta nasza potrzeba na pełne świątecznej atmosfery i zakończone happy endem świąteczne filmy. Jeśli macie wykupiony abonament na platformie Netflix macie spory wybór świątecznych filmów. W tym artykule znajdziecie krótkie recenzje świątecznych komedii romantycznych Netflixa wraz z moją ich oceną wg poniższej skali.

* stracony czas // ** da się oglądać // *** całkiem niezłe, jak na świąteczną komedię romantyczną

W każdym z nich znajdziecie świąteczny klimat, sporo romansu, trochę komedii [większość komedii romantycznych jest bardziej romantyczna niż komediowa]. Będą zagubione bohaterki, które może właśnie przeszły wielką zmianę w życiu, albo skupiają się na tym, na czym nie powinny.  Są bohaterowie, którzy pomagają bohaterkom odkryć co w życiu jest naprawdę ważne. Ciekawe, że w żadnym z tych filmów role się nie odwracają. Jest odkrywanie swojego powołania, są ciepli i przyjaźni ludzie. Jednym słowem, w tych filmach znajdziecie wszystko co potrzebne, żeby się wprowadzić w świąteczny nastrój.

ZAPRASZAM

Tytuły oryginalne są podlinkowane do filmów w serwisie.

ZAMIANA Z KSIĘŻNICZKĄ I ZAMIANA Z KSIĘŻNICZKĄ 2

Vanessa Hudgens w podwójnej, a w drugiej części nawet potrójnej, roli gra Stacy DeNovo, cukierniczkę z Chicago, która biorąc udział w konkursie na najlepszy świąteczny tort w kraju zwanym Belgravią, poznaje swoją sobowtórkę – księżną Montenaro, Margaret Delacourt. Nie zdradzę niczego, czego nie sugeruje tytuł gdy napiszę, że obie panie postanawiają się zamienić rolami. Stacy przez dwa dni zajmie miejsce Margaret w pałacu, a ta zazna życia zwykłej dziewczyny, którego jest ciekawa. Obu uda się w ciągu tych dwóch dni zakochać z wzajemnością co jest lekko nieprawdopodobne, ale są tacy, którzy twierdzą, że miłość od pierwszego wejrzenia istnieje. W role amantów wcielają się Kevin Richards i Sam Palladio.

W części drugiej Stacy – teraz już księżniczka – ponownie spotyka się ze swoją sobowtórką w Montenaro, gdzie Margaret ma zostać koronowana na królową. Na koronację zaciąga ze sobą swojego przyjaciela, Nicka [Kevin Richards], który od wydarzeń z poprzedniej części zdążył się z Margaret prawie zaręczyć i rozstać. Dziewczyny ponownie zamieniają się rolami, gdy okazuje się, że jest to jedyny sposób żeby Nick i Margaret spędzili ze sobą trochę czasu. W tej części pojawia się kuzynka Margaret, która upodabnia się do niej, żeby zrealizować swój niecny plan i zrobić trochę zamieszania. Ale nie martwcie się – jak to w komedii romantycznej na końcu mamy happy end i wszyscy mają za zadanie żyć długo i szczęśliwie.

Na koronacji Margaret pojawia się inna książęca para z Netflixa – Amber i Richard znani z trylogii…

ŚWIĄTECZNY KSIĄŻĘ

W części pierwszej spotykamy Amber Moore, dziennikarkę, która zostaje wysłana do Aldovii z zadaniem znalezienia dowodów na to, że książę Richard, który ma zostać królem jest lekkoduchem i kobieciarzem, który zupełnie nie nadaje się do pełnienia roli głowy państwa. Wzięta za nową amerykańską guwernantkę młodej księżniczki, siostry Richarda, wprowadza się do pałacu i… zdobywa sympatię wszystkich i zakochuje się w księciu, którego wizerunek w mediach okazuje się daleki od prawdy.

W kolejnych częściach towarzyszymy parze w przygotowaniach do ślubu i oczekiwaniu na królewskiego pierworodnego.

MÓJ ŚWIĄTECZNY HOTELIK

Tuż przed świętami Jen Taylor dostaje w spadku po ciotce pensjonat na Alasce. Musi osobiście stawić się w Chestnut Hill żeby przejąć nieruchomość. Zdecydowana jak najszybciej sprzedać pensjonat leci na Alaskę, poznaje przystojnego adwokata i innych mieszkańców miasteczka, które bardzo lubi święta Bożego Narodzenia. Zostaje wplątana w obchody świąt, zakochuje się zarówno w miejscu jak i mężczyźnie i na końcu musi wybierać – San Francisco, gdzie czeka na nią wymarzony awans, czy Chestnut Hill, Brian i pensjonat.

ŚWIĘTA NA ALASCE

W tym filmie – jak w poprzednim – mamy poukładaną młodą kobietę z planem, która ląduje na Alasce, poznaje przystojnego faceta, zakochuje się – w facecie, miejscu i społeczności, odkrywa, że praca to nie wszystko i zmienia całe swoje życie. Analogii między filmami jest dużo. W obu kluczowa dla rozwoju wątku romantycznego scena rozgrywa się podczas nocnego pikniku w widokiem na zorzę polarną. Jednak “Święta na Alasce” są zdecydowanie dziwniejsze i moim zdaniem mniej udane niż “My Christmas Inn”.

Bohaterką jest młoda lekarka Lauren, miasteczko to Garland, a przystojny nieznajomy to Andy.

ŚWIĄTECZNY SPADEK

Ellen, dziedziczka fortuny i przyszła prezeska rodzinnej firmy jest rozpieszczoną młodą kobietą, bohaterką tabloidów i imprezowiczką. Tuż przed świętami ojciec wysyła ją do Snow Falls, miasteczka, z którego pochodzi i w którym mieszka jego wspólnik z misją dostarczenia świątecznego listu. Ellen musi jechać incognito a cały jej budżet to sto dolarów. Na miejscu okazuje się, że Zick, wspólnik ojca, któremu ma przekazać list tylko i wyłącznie do rąk własnych, wyjechał i nie ma się z nim jak skontaktować. Ellen zostaje więc w Snow Falls, pomaga w pensjonacie, w którym nocuje, żeby zarobić na na nocleg i uczy się przy okazji paru rzeczy o pomaganiu, odpowiedzialności i życiu. Oczywiście jest też chłopak, w którym się zakochuje.

ŚWIĄTECZNY RYCERZ

Sir Cole, aby zostać prawdziwym rycerzem musi wypełnić misję. W tym celu zostaje przeniesiony ze średniowiecznej Anglii do Stanów Zjednoczonych do roku 2019. Spotyka tam Brooke, która pomaga mu w zrozumieniu jaką misję ma wypełnić. Współczesna dziewczyna i średniowieczny rycerz zakochują się w sobie, jednak on musi wrócić do swojego świata.

To kolejny film, w którym można znaleźć nawiązania do innych produkcji Netflixa. Kiedy Brooke z siostrzenicą i siostrą, Madison, ubierają choinkę, Madison pokazuje córce jedną z ozdób i mówi, że jej rodzice przywieźli ją z wycieczki do Aldovii. Natomiast Cole, pierwszej nocy w 2019 roku ogląda w TV netflixowski film “Upalne święta”.

ŚWIĘTA Z WIDOKIEM

Managerka restauracji i gwiazda programu kulinarnego wśród ośnieżonych szczytów narciarskiego kurortu i pięknego jedzenia [podobno smacznego, ale tego przez ekran się nie potwierdzi]. 

RANDKI OD ŚWIĘTA

“Randki od święta” to świąteczna wersja historii znanej chociażby z “To tylko seks” z Milą Kunis i Justinem Timberlakiem.

UPALNE ŚWIĘTA

„Upalne święta” to pozycja trochę inna od pozostałych między innymi z powodu scenerii oraz średniej wieku bohaterów. 

Po wysłaniu syna na studia Kate planuje dla swojego męża niespodziankę w postaci drugiego miesiąca poślubnego w Zambii. Nie wie niestety, że mąż też ma dla niej niespodziankę – chce się rozstać. W efekcie Kate ląduje w Afryce sama. Rob Lowe gra tu rolę bohatera romantycznego [no, średnio romantycznego], a akcja w większości dzieje się w schronisku dla osieroconych słoniątek. 

POZOSTAŁE ŚWIĄTECZNE KOMEDIE ROMANTYCZNE NETFLIXA

WIGILIJNE WESELE – * – Christmas Wedding Planner 2017

ŚWIĘTA JAK MALOWANE – * – Christmas Wonderland 2018 – stara miłość nie rdzewieje, tak w skrócie można spuentować ten film

A WISH FOR CHRISTMAS – * – 2016

HISTORIA KOPCIUSZKA: ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIE – * – A Cinderella Story. Christmas Wish. 2019

ŚWIĘTA NA ZAMÓWIENIE – ** – Christmas Made to Order 2018 – ona kocha święta i chce zarabiać pomagając innym w ich przeżywaniu, on właściwie świąt nie zauważa, chyba, że się go do tego zmusi. Czy mogą znaleźć wspólny język?

Świąteczne komedie romantyczne Netflixa Christmas Made to Order

PREZENTY Z NIEBA – ** – Operation Christmas Drop 2020 – jak twarde jest serce polityka? Jak wytrzymałe na uroki pewnego pilota jest serce asystentki pani kongresmen? Nietypowe święta na rajskiej wyspie i prezenty zrzucane z samolotów marynarki zamiast sań Mikołaja.

CZTERY GWIAZDKI – *** – Four Christmases 2008

ŚWIĄTECZNY KALENDARZ – ** – The Holiday Calendar 2018 – święta, marzenia o zostaniu fotografem, magiczny kalendarz adwentowy i przyjaciel, który może być kimś więcej…

Świąteczne komedie romantyczne Netflixa The Holiday Calendar

W ŚNIEŻNĄ NOC – ** – Let It Snow 2019

O PÓŁNOCY W MAGNOLII – ** – Midnight at the Magnolia 2020