Święta z Netflixem – świąteczne komedie romantyczne na kanale Netflix

Święta Bożego Narodzenia za pasem, a wraz z nim wzrasta nasza potrzeba na pełne świątecznej atmosfery i zakończone happy endem świąteczne filmy. Jeśli macie wykupiony abonament na platformie Netflix macie spory wybór świątecznych filmów. W tym artykule znajdziecie krótkie recenzje świątecznych komedii romantycznych Netflixa wraz z moją ich oceną wg poniższej skali.

* stracony czas // ** da się oglądać // *** całkiem niezłe, jak na świąteczną komedię romantyczną // **** można oglądać co roku

W każdym z nich znajdziecie świąteczny klimat, sporo romansu, trochę komedii [większość komedii romantycznych jest bardziej romantyczna niż komediowa]. Będą zagubione bohaterki, które może właśnie przeszły wielką zmianę w życiu, albo skupiają się na tym, na czym nie powinny.  Są bohaterowie, którzy pomagają bohaterkom odkryć co w życiu jest naprawdę ważne. Ciekawe, że w żadnym z tych filmów role się nie odwracają. Jest odkrywanie swojego powołania, są ciepli i przyjaźni ludzie. Jednym słowem, w tych filmach znajdziecie wszystko co potrzebne, żeby się wprowadzić w świąteczny nastrój.

ZAPRASZAM

Tytuły oryginalne są podlinkowane do filmów w serwisie.

ŚWIĄTECZNY SZOK

Abby zostaje zaproszona przez swoją dziewczynę na święta z rodziną. Planuje poprosić jej ojca o błogosławieństwo i w dzień Bożego Narodzenia się oświadczyć. Prawie na miejscu dowiaduje się, że jej dziewczyna – Harper, kłamała i nie powiedziała rodzinie o swojej orientacji, dlatego przez całe święta muszą udawać jedynie współlokatorki.

Rodzina Harper jest lekko zwariowana – jak każda, święta nie są idealne – jak to w życiu bywa. Bywa nostalgicznie, bywa zabawnie, jest dramat, jest komedia. Pomimo tego, że z Kirsten Stewart mam skomplikowaną relację – polecam.

NIEZAPOMNIANE ŚWIĘTA

Nie spodziewałam się niczego dobrego po tym filmie i może dlatego zostałam pozytywnie zaskoczona. Dziedziczka, grana przez Lindsay Lohan, traci pamięć w wyniku wypadku. Znajduje schronienie w górskim pensjonacie prowadzonym przez Jake’a, wdowca, którego pensjonat jest w finansowych kłopotach a córka życzyła sobie na święta nowej dziewczyny dla tatusia. Pozbawiona naleciałości bogatej panienki Sierra, okazuje się całkiem sympatyczna i zanim rodzina ją znajdzie daje się pokochać Jake’owi. Z wzajemnością.

Nie umiałam skojarzyć skąd znam aktora, który gra Jake’a i wygląda jakby czuł się z tym nie do końca wygodnie. Dopiero Google podpowiedział, że to przecież Sam Evans z “Glee” – tam też nie wyglądał jakby czuł się z aktorstwem dobrze. Może taka jego uroda 🙂

NIESPODZIEWANY ŚWIĄTECZNY GOŚĆ

Hayley spędza święta z siostrą i jej teściami. Na miejscu okazuje się, że będzie tam również mężczyzna, którego [z absurdalnych dla mnie powodów – uraza nieadekwatna do winy, zdecydowanie] wini za rozpad swojego ostatniego związku. Oczywiście zostają zmuszeni spędzić ze sobą dużo czasu i się w sobie zakochują.

COŚ WIĘCEJ NIŻ PREZENT

Anna jest malarką, która od dłuższego czasu nie może znaleźć pracy. Może dlatego, że trochę za bardzo martwi się tym jak ją widzą, a nie myśli o tym, co sprawia jej przyjemność. Żeby dorobić postanawia zostać doradcą zakupowym, do czego ma wyjątkowy dryg. Zostaje zatrudniona jako pomoc w świątecznych zakupach przez Marca, pracoholika, który nie ma czasu na nic poza pracą.

Aktorstwo jak dla mnie mocno sztywne, ale można puścić do pakowania prezentów, czy pieczenia pierników.

ŚWIĄTECZNY ZAMEK

Autorka bestsellerów kończy serię książek w sposób, który zdaje się nie podobać większości jej fanów. Nie wytrzymuje presji krytyki i powoduje skandal, przed którym ucieka do Szkocji, do miejsca – zamku – w którym wychowywał się jej ojciec. Na miejscu zakochuje się w zamku, który okazuje się być na sprzedaż, oraz popada w konflikt z jego obecnym właścicielem.

Uroczy klimat angielskich świąt ze świątecznym przyjęciem, małomiasteczkowym pubem i przekrojem cudownie ekscentrycznych bohaterów.

WIECZNY SINGIEL

Peter, nazywany w rodzinie wiecznym singlem, prosi swojego najlepszego przyjaciela, żeby pojechał z nim do domu na święta i udawał jego chłopaka. Na miejscu okazuje się, że mama Petera umówiła go już na randkę w ciemno.

Bardzo przyjemna, ciepła komedia romantyczna.

ZAMIANA Z KSIĘŻNICZKĄ I ZAMIANA Z KSIĘŻNICZKĄ 2 i 3

Vanessa Hudgens w podwójnej, a w drugiej części nawet potrójnej, roli gra Stacy DeNovo, cukierniczkę z Chicago, która biorąc udział w konkursie na najlepszy świąteczny tort w kraju zwanym Belgravią, poznaje swoją sobowtórkę – księżną Montenaro, Margaret Delacourt. Nie zdradzę niczego, czego nie sugeruje tytuł gdy napiszę, że obie panie postanawiają się zamienić rolami. Stacy przez dwa dni zajmie miejsce Margaret w pałacu, a ta zazna życia zwykłej dziewczyny, którego jest ciekawa. Obu uda się w ciągu tych dwóch dni zakochać z wzajemnością co jest lekko nieprawdopodobne, ale są tacy, którzy twierdzą, że miłość od pierwszego wejrzenia istnieje. W role amantów wcielają się Kevin Richards i Sam Palladio.

W części drugiej Stacy – teraz już księżniczka – ponownie spotyka się ze swoją sobowtórką w Montenaro, gdzie Margaret ma zostać koronowana na królową. Na koronację zaciąga ze sobą swojego przyjaciela, Nicka [Kevin Richards], który od wydarzeń z poprzedniej części zdążył się z Margaret prawie zaręczyć i rozstać. Dziewczyny ponownie zamieniają się rolami, gdy okazuje się, że jest to jedyny sposób żeby Nick i Margaret spędzili ze sobą trochę czasu. W tej części pojawia się kuzynka Margaret, która upodabnia się do niej, żeby zrealizować swój niecny plan i zrobić trochę zamieszania. Ale nie martwcie się – jak to w komedii romantycznej na końcu mamy happy end i wszyscy mają za zadanie żyć długo i szczęśliwie.

Na koronacji Margaret pojawia się inna książęca para z Netflixa – Amber i Richard znani z trylogii…

Część trzecia to ponownie aż trzy postacie grane przez Vanessę Hudgens, chociaż tak naprawdę jest ich więcej bo gra Margaret, Stacy, Fionę, Margaret udającą Fione i Stacy udającą Fionę i każda z tych postaci jest inna 🙂 Akcja zbudowana jest wokół próby odbicia bezcennego papieskiego artefaktu.

ŚWIĄTECZNY KSIĄŻĘ

W części pierwszej spotykamy Amber Moore, dziennikarkę, która zostaje wysłana do Aldovii z zadaniem znalezienia dowodów na to, że książę Richard, który ma zostać królem jest lekkoduchem i kobieciarzem, który zupełnie nie nadaje się do pełnienia roli głowy państwa. Wzięta za nową amerykańską guwernantkę młodej księżniczki, siostry Richarda, wprowadza się do pałacu i… zdobywa sympatię wszystkich i zakochuje się w księciu, którego wizerunek w mediach okazuje się daleki od prawdy.

W kolejnych częściach towarzyszymy parze w przygotowaniach do ślubu i oczekiwaniu na królewskiego pierworodnego.

ŚWIĄTECZNY SPADEK

Ellen, dziedziczka fortuny i przyszła prezeska rodzinnej firmy jest rozpieszczoną młodą kobietą, bohaterką tabloidów i imprezowiczką. Tuż przed świętami ojciec wysyła ją do Snow Falls, miasteczka, z którego pochodzi i w którym mieszka jego wspólnik z misją dostarczenia świątecznego listu. Ellen musi jechać incognito a cały jej budżet to sto dolarów. Na miejscu okazuje się, że Zick, wspólnik ojca, któremu ma przekazać list tylko i wyłącznie do rąk własnych, wyjechał i nie ma się z nim jak skontaktować. Ellen zostaje więc w Snow Falls, pomaga w pensjonacie, w którym nocuje, żeby zarobić na na nocleg i uczy się przy okazji paru rzeczy o pomaganiu, odpowiedzialności i życiu. Oczywiście jest też chłopak, w którym się zakochuje.

ŚWIĄTECZNY RYCERZ

Sir Cole, aby zostać prawdziwym rycerzem musi wypełnić misję. W tym celu zostaje przeniesiony ze średniowiecznej Anglii do Stanów Zjednoczonych do roku 2019. Spotyka tam Brooke, która pomaga mu w zrozumieniu jaką misję ma wypełnić. Współczesna dziewczyna i średniowieczny rycerz zakochują się w sobie, jednak on musi wrócić do swojego świata.

To kolejny film, w którym można znaleźć nawiązania do innych produkcji Netflixa. Kiedy Brooke z siostrzenicą i siostrą, Madison, ubierają choinkę, Madison pokazuje córce jedną z ozdób i mówi, że jej rodzice przywieźli ją z wycieczki do Aldovii. Natomiast Cole, pierwszej nocy w 2019 roku ogląda w TV netflixowski film “Upalne święta”.

ŚWIĘTA Z WIDOKIEM

Managerka restauracji i gwiazda programu kulinarnego wśród ośnieżonych szczytów narciarskiego kurortu i pięknego jedzenia [podobno smacznego, ale tego przez ekran się nie potwierdzi]. 

RANDKI OD ŚWIĘTA

“Randki od święta” to świąteczna wersja historii znanej chociażby z “To tylko seks” z Milą Kunis i Justinem Timberlakiem.

UPALNE ŚWIĘTA

“Upalne święta” to pozycja trochę inna od pozostałych między innymi z powodu scenerii oraz średniej wieku bohaterów. 

Po wysłaniu syna na studia Kate planuje dla swojego męża niespodziankę w postaci drugiego miesiąca poślubnego w Zambii. Nie wie niestety, że mąż też ma dla niej niespodziankę – chce się rozstać. W efekcie Kate ląduje w Afryce sama. Rob Lowe gra tu rolę bohatera romantycznego [no, średnio romantycznego], a akcja w większości dzieje się w schronisku dla osieroconych słoniątek. 

THE HOLIDAY

Doskonała świąteczna komedia romantyczna ze świetną obsadą. Cameron Diaz i Kate Winslet – jedna jako Angielka, druga jako Amerykanka, rozczarowane swoim życiem miłosnym zamieniają się na święta domami i znajdują miłość swojego życia. Jude Law i Jack Black grają ich wybranków i również robią to świetnie. Jest romantycznie, jest zabawnie – klasyka gatunku.

MIŁOSNA PUŁAPKA

Nina Dobrev, gra dziennikarkę, która nie ma szczęścia w miłości do czasu, gdy na portalu randkowym poznaje faceta idealnego. Postanawia zrobić coś szalonego [nie możesz spodziewać się innych efektów, jeśli cały czas postępujesz tak samo] i pojechać do niego na święta. Na drugim końcu kraju, okazuje się, że facet wygląda zupełnie inaczej, niż na zdjęciach – co oczywiście przysłania całą resztę, ale… Zobaczcie sami dlaczego spędzają ze sobą jednak trochę czasu i co uda im się jeszcze namieszać 🙂

Zgrzytał mi tutaj trochę dobór aktorów do głównych ról. Nina, chociaż śliczna z niej dziewczyna wyglądała bardziej na młodą ciotkę, niż dziewczynę Jimmiego O. Yanga. Raczej tego drugi raz nie włączę, ale przyjemnie się oglądało przy robieniu świątecznych ozdób.

WIGILIJNE WESELE

Wiadomo, z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach, a nie pracuje. A jeśli jeszcze, realizuje się dla rodziny projekt, który może zaprzepaścić lub stworzyć karierę to czas zaparzyć melisę. Dużo melisy. Dodajmy do tego przeszkadzającego w projekcie prywatnego detektywa i mamy świąteczną komedię romantyczną – w tym wypadku niestety bardzo średnią.

PREZENTY Z NIEBA

Jak twarde jest serce polityka? Jak wytrzymałe na uroki pewnego pilota jest serce asystentki pani kongresmen? Nietypowe święta na rajskiej wyspie i prezenty zrzucane z samolotów marynarki zamiast sań Mikołaja.

ŚWIĄTECZNY KALENDARZ

Sympatyczna fotografka bez wiary w siebie dostaje interesujący prezent – magiczny kalendarz adwentowy, który kiedyś należał do jej babci. Codziennie otwierają się w nim jedne drzwiczki, a w środku znajduje się przedmiot, który przepowiada wydarzenia nadchodzącego dnia. Czy kalendarz pomoże jej znaleźć miłość i odwagę by podążyć za swoimi marzeniami?

HISTORIA KOPCIUSZKA. ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIE

Kolejna wariacja na temat biednej sieroty, złej macochy i księcia. Komedia romantyczna raczej dla nastolatek.

W ŚNIEŻNĄ NOC

“W Wigilię nad małe miasteczko nadciąga burza śnieżna, która wywraca do góry nogami przyjaźnie, życie uczuciowe oraz przyszłość grupki licealistów.”

O PÓŁNOCY W MAGNOLII

Maggie i Jack wspólnie prowadzą audycję radiową i od lat się przyjaźnią. Aby wypromować swój program, udają przed swoimi rodzinami i słuchaczami, że są parą.

Możesz również polubić