Mobile Photo Trip Częstochowa

W ramach czwartej edycji Mobile Photo Trip, która przypada na 2018/2019 rok i zakłada odwiedzenie z telefonami komórkowymi 10 miast wylądowałam 17 listopada w mieście Częstochowa. Kolejne tripy, które są w planach to Zielona Góra, Świdnica, Kłodzko, Wałbrzych, Opole, Gdynia i już w grudniu – moje własne miasto – Tychy.

Mobile Photo Trip Czestochowa – pierwszy raz ktoś nazwał mnie fotografem

MOBILE PHOTO TRIP

Ideą mobile photo tripów jest rozwój i promowanie fotografii i fotografów mobilnych. W tym celu ludzie współdzielący pasję do mobilnej fotografii spotykają się w różnych miejscach Polski, wymieniają doświadczeniami i dzielą umiejętnościami, a przy okazji poznają okolicę. Efekty tych spotkań można obserwować na Instagramie. Co miesiąc od września do czerwca spotkanie odbywa się w innym mieście.

CZĘSTOCHOWA

Częstochowa nigdy mi się nie podobała. Komuś, kto musi przez nią przejeżdżać kojarzy się tylko źle – ograniczenia, korki, dziury w drodze lub tarka zamiast asfaltu, radary… Widoki z drogi też nie zachęcały do polubienia miasta – setki reklam, postkomunistyczne budy z blachy falistej… Oczywiście więcej dziur i wiecznie trwające roboty drogowe. O próbach przedostania się przez miasto w sierpniu nie wspomnę – pamiętam przynajmniej dwie takie jazdy autokarem przez Częstochowę w tym miesiącu, które skutkowały kliku godzinnymi opóźnieniami.

Jedyna wycieczka do Częstochowy na jaką pojechałam nie poprawiła jej wizerunku w mojej głowie, ale czemu nie próbować dalej? 🙂 Po kilku latach, które minęły od mojej ostatniej wizyty wiele się mogło zmienić, ale niestety wiele się nie zmieniło. Może Częstochowa nie jest taka brzydka, jak mi się wydawało, ale zdecydowanie jest nudna. Bardzo nudna. I brzydka też – ruiny praktycznie w środku miasta nie powinny się znajdować i ciężko mi wymyślić powód, dla którego nikt takich miejsc nie porządkuje.

https://www.instagram.com/p/BqR4qd2DJCY/

Mimo wszystko jest jedna rzecz, którą zdecydowanie warto w Częstochowie obejrzeć, a są to murale. Jak będziecie w mieście – choćby przejazdem – warto zerknać. Świetna ściana znajduje się na przykład przy dworcu PKP; mural Wieża Babel jest przy placu, na którym znajduje się ratusz.

https://www.instagram.com/p/BqTAim-Dqdw/

Zapraszam na profil Mobile Photo Trip, a kto chce, może się jeszcze załapie na wycieczkę do Tychów, albo innego miejsca na mapie tej edycji. Warto również przejrzeć zdjęcia uczestników wycieczki – wystarczy wyszukać #mobilephototrip_czestochowa na Instagramie 🙂 Miłego oglądania.

Zajrzyjcie też do postu z Mobile Photo Tripu po Tychach.

Możesz również polubić